17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
30 kwietnia 2017

 

 1. VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Niedziela Biblijna
 • Od 9 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny i Narodowy Dzień czytania  Pisma św. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do lektury i medytacji słowa Bożego.

 • Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych. Gdyby ktoś chciał dziś poświęcić swój pojazd, można to uczynić po mszy św. po uprzednim powiadomieniu.

 • W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, oraz na apel Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek postanowił, że w naszej diecezji w niedzielę, 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

 • Dzisiaj 30 kwietnia przypadają imieniny Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitewnej pamięci o Drogim Solenizancie. Ksiądz Biskup odzyskuje siły po przebytej operacji i nie jest jeszcze w stanie bezpośrednio spotykać się z osobami pragnącymi złożyć życzenia imieninowe. Wyraża wdzięczność za wszelkie oznaki życzliwości. Informujemy, że Biskup Pomocniczy Mariusz Leszczyński w tym dniu o godz. 17.00 w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Horyszowie przy Krzyżu Wielkopiątkowym św. Jana Pawła II będzie modlił się wraz z wiernymi i słuchaczami Katolickiego Radia Zamość o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Biskupa Mariana Rojka. Również w Katedrze Zamojskiej w tym dniu o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z racji imienin Księdza Biskupa Mariana Rojka pod przewodnictwem Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

 1. Jurto rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Na  wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie w tygodniu o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią. Natomiast w każdą niedzielę maja o godz. 10.30.

 2. W środę 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 8.00, 11.00, 14.00 i 20.00.  Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. W parafii MB Królowej Polski w Zamościu odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00.  Nieustanna Nowenna wyjątkowo w tym dniu o godz. 8.00 i 14.00.

 3. Najbliższą Niedziele przeżywać będziemy jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna dni modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. Dlatego w tym dniu gościć będziemy O. Witolda HETNARA Prefekta naszego Duchownego Seminarium Redemptorystów w Tuchowie i barci kleryków, którzy modlić się będą z nami o powołania kapłańskie do naszego Zgromadzenia Redemptorystów. Bracia Klerycy po Mszach św. przed naszym kościołem będą  rozprowadzać płyty CD „Credo” , którą dedykowane są nade wszystko Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela.

 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:   Pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa . O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 7.00 –12.00  i od 16.00 do 18.00.  Pierwsza sobotę miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu.

 5. W tym tygodniu patronują nam:

 • 1 maja – św. Józefa Robotnika – Święto pracy.

 • 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła.

 • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;

 • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub.

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 2. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie…

   

  Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

   

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2017R. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU