KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017 R. 

 

 1. III Niedziela Wielkiego Postu:
 • Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza dziś na mszę św. za Ojczyznę  na  godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej  w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę WP. po mszy św. o godz. 14.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1800.
 3. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 4. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

 5. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w sobotę 25 marca 2017 r. o godz. 17.00, w Katedrze Zamojskiej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka z udziałem Biskupa Seniora Jana Śrutwy i Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego oraz kapłanów. Wydarzenie to rozpocznie świętowanie przez naszą diecezję Jubileuszu 25-lecia istnienia. Przed rozpoczęciem Eucharystii nastąpi powitanie Krzyża Papieskiego św. Jana Pawła II, który nawiedzać będzie wszystkie parafie diecezji. Na zakończenie Mszy św. Biskup Diecezjalny udzieli specjalnego Błogosławieństwa Papieskiego z Odpustem Zupełnym dla obecnych w Katedrze oraz łączących się poprzez transmisję Katolickiego Radia Zamość.

 6. W tym dniu 25 marca w parafii OO. Franciszkanów przypada Odpust ku czci Zwiastowania NMP. Uroczysta msza św. odpustowa w czasie której młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania odbędzie się o godz. 15.00.
 7. W naszej świątyni nawiedzenie Krzyża papieskiego będzie miała miejsce w V niedzielę Wielkiego Postu  2 kwietnia. Rozpocznie się mszą świętą sprawowana przez Ks. Bpa. Mariusza Leszczyńskiego o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość do której przygotowywać się będziemy poprzez rekolekcje od 30 do 31 marca. Poprowadzi je O. Henryk ZIENKIEWICZ z naszego Domu zakonnego. Program Rekolekcji i peregrynacji Krzyża św. znajduje się na tablicy ogłoszeń
 8. 22 marca w środę o godz. 18.00 w parafii św. Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych. Natomiast 24 marca o godz. 19.00 w Kościele św. Krzyża w Zamościu odbędzie się XVI „NAUCZYCIELSKA” Droga Krzyżowa na która serdecznie zapraszamy.
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie na ogrzewanie kościoła.
 10. Zapraszamy bardzo serdecznie do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Caritasu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 11. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie… 

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

19 marca 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się