17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
26 marca 2017

 

 1. IV Niedziela Wielkiego Postu: – to niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
 • Dziś po każdej mszy św. zbierana jest ofiara do puszek na Katolickie Radio Zamość.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej   w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę WP. po mszy św. o godz. 14.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na diecezjalne uroczystości Dnia Świętości Życia, które odbędą się 01.04.2017 r., w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Zamościu. W programie: o godz. 16.00 – Konferencja - Ks. dr hab. Jarosław Popławski, prof. KUL, Lublin, 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynną za każde nowe życie, o godz. 18.00 - Msza Święta w intencji życia.
 3. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1800.
 4. Wczoraj w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie  przez naszą diecezję Jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Rozpoczęliśmy również w Katedrze zamojskiej peregrynacje Krzyża Papieskiego św. Jana Pawła II, który nawiedzać będzie wszystkie parafie diecezji, a w najbliższym tygodniu parafie naszego dekanatu Zamość. 
 5. W naszej świątyni nawiedzenie Krzyża papieskiego będzie miała miejsce w najbliższą V niedzielę Wielkiego Postu  2 kwietnia. Rozpocznie się mszą świętą sprawowana przez Ks. Bpa. Mariusza Leszczyńskiego o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość do której przygotowywać się będziemy poprzez rekolekcje od 30 marca do 1 kwietnia. Poprowadzi je O. Henryk ZIENKIEWICZ CSsR     z naszego Domu zakonnego. Program Rekolekcji i peregrynacji Krzyża św. znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.
 7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 8. Zapraszamy bardzo serdecznie do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Caritasu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.   
 9. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie tygodnika Niedziela w którym oprócz ciekawych artykułów znajdziemy płytę DVD z filmem przygotowanym przez telewizje Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”. z okazji 25–lecia Jubileuszu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pt. „Pod opieką Bożej Rodzicielki”
 10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2017 R. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU