KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2017R. 

 

 1. IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

 • Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby
  w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Dlatego gościmy dziś O. Witolda HETNARA Prefekta naszego Duchownego Seminarium Redemptorystów w Tuchowie i barci kleryków, którzy modlą się z nami o powołania kapłańskie do naszego Zgromadzenia Redemptorystów. Bracia Klerycy po Mszach św. przed naszym kościołem będą  rozprowadzać płyty CD „Credo” , którą dedykowane są nade wszystko Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela

 • Taka sama intencja przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

 • Taca zbierana podczas mszy św. będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie.

 • Dziś po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic żywego różańca.

 1. Przypominamy o Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy każdego dnia miesiąca maja o godz. 17.30. W każdą niedziele maja Nabożeństwo to odprawiamy o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.

 2. W sobotę, 6 maja 2017 r. o godz. 10.00 podczas Eucharystii sprawowanej w Zamojskiej Katedrze, Biskup Pomocniczy Mariusz Leszczyński udzieli święceń diakonatu pięciu alumnom naszego seminarium: Otoczmy naszą modlitwą kandydatów do diakonatu wypraszając dla nich światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

 3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

 5. W środę Nieustanna Nowenna  połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 700 i 1800.

 6. Zapraszamy serdecznie na konferencji o modlitwie Księgą Psalmów, które rozpoczną się od 21 maja o godz. 19.00 w naszej świątyni św. Mikołaja i obejmować będą 5 kolejnych konferencji wygłaszanych przez kolejne  niedziele. Konferencję poprowadzi O. Władysław CHAIM. Prosimy aby na spotkania przynosić ze sobą Pismo św.

 7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

07 maja 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się