KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2017 ROK

 

 1. Uroczystość Chrztu Pańskiego:​​
 • W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się Dziećmi samego Boga. Jednocześnie niech to będzie dzień dziękczynienia za dar chrztu, za to że zostaliśmy powołani przez ten sakrament do udziału w Królestwie Bożym.
 • Dziś o godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja, Telewizji TRWAM, oraz wszystkich wspierających te dzieła modlitwą i ofiarami. Po mszy św. spotkanie w sali.
 • Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
 • Od jutra rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym Okres Zwykły, czas publicznej działalności Jezusa, który będzie trwał do wtorku 28 lutego przed Środa Popielcową.
 • Zamojski Dom Kultury oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego zapraszają mieszkańców Zamościa do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek dziś o godz. 15.00 na Rynku Wielkim w Zamościu.
 1. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700.
 2. W czwartek 14 stycznia w naszym Zgromadzeniu przypada wspomnienie Bł. Piotra DONDERSA, kapłana.
 3. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza na mszę św. za Ojczyznę w najbliższą niedziele 15 stycznia o godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.
 4. Od piątku rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Mamy nadzieję że przy tym ogrzewaniu gazowym choć trochę zmieni się temperatura w Kościele. To są również pewne koszty ogrzewania, dlatego prosimy Was o pomoc w uczestniczeniu w tych kosztach.
 5. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.
 6. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

08 stycznia 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się