KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2017 ROK

 

 1. Uroczystość Chrztu Pańskiego:​​
 • W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się Dziećmi samego Boga. Jednocześnie niech to będzie dzień dziękczynienia za dar chrztu, za to że zostaliśmy powołani przez ten sakrament do udziału w Królestwie Bożym.
 • Dziś o godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja, Telewizji TRWAM, oraz wszystkich wspierających te dzieła modlitwą i ofiarami. Po mszy św. spotkanie w sali.
 • Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
 • Od jutra rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym Okres Zwykły, czas publicznej działalności Jezusa, który będzie trwał do wtorku 28 lutego przed Środa Popielcową.
 • Zamojski Dom Kultury oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego zapraszają mieszkańców Zamościa do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek dziś o godz. 15.00 na Rynku Wielkim w Zamościu.
 1. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700.
 2. W czwartek 14 stycznia w naszym Zgromadzeniu przypada wspomnienie Bł. Piotra DONDERSA, kapłana.
 3. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza na mszę św. za Ojczyznę w najbliższą niedziele 15 stycznia o godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.
 4. Od piątku rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Mamy nadzieję że przy tym ogrzewaniu gazowym choć trochę zmieni się temperatura w Kościele. To są również pewne koszty ogrzewania, dlatego prosimy Was o pomoc w uczestniczeniu w tych kosztach.
 5. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.
 6. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

08 stycznia 2017
28 marca 2021
1. VI Niedziela Wielkiego Postu – Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do
17 lutego 2021
VI Niedziela w ciągu roku Liturgicznego: Dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ”Trzeźwością pokonywać
23 grudnia 2020
1. IV Adwentu Niedziela IV Niedziela Adwentu: Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy