KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017R. 

 

 1. VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

 • Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza dziś na Msze św. w intencji Ojczyzny na godz. 17.00 do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy różańcowy marsz pokutny ulicami Zamościa

 1. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Jutro również  22 maja, o godz. 18.00 w parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych.

 2. We środę, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego.

 3. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W piątek, 26 maja, rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek, 26 maja, o godz. 10.00 III Pielgrzymka Matek dzieci z niepełnosprawnością do Sanktuarium w Krasnobrodzie.

 4. W tym tygodniu patronuje nam:26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów.

 5. Przypominamy o Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy każdego dnia miesiąca maja o godz. 17.30. W każdą niedziele maja nabożeństwo to odprawiamy o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 6. W środę Nieustanna Nowenna połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 700 i 1800.

 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 8. Zapraszamy serdecznie na konferencje o modlitwie Księgą Psalmów, które rozpoczną się dziś 21 maja o godz. 19.00 w naszej świątyni św. Mikołaja i obejmować będą 5 kolejnych konferencji wygłaszanych przez kolejne  niedziele. Konferencję poprowadzi O. Władysław CHAIM. Prosimy aby na spotkania przynosić ze sobą Pismo św.

 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 10. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

21 maja 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się