17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
14 maja 2017

 

 1. V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

 • Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 • Po mszy św. o godz. 14.00, która odprawiona będzie w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po mszy św. spotkanie formacyjne w Sali pod furtą.  

 • Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

 1. Rektorat Kościoła św. Katarzyny w Zamościu, zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski. Mszy św. w sobotę 20 maja 2017r. o godz.11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi J. E. Ks. Bp. Mariusz Leszczyński. Odpust poprzedzi od 15 maja Jerycho Modlitewne, Szczegółowy program podany jest na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

 2. Przypominamy o Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy każdego dnia miesiąca maja o godz. 17.30. W każdą niedziele maja nabożeństwo to odprawiamy o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 700 i 1800.

 4. Zapraszamy serdecznie na konferencje o modlitwie Księgą Psalmów, które rozpoczną się od 21 maja o godz. 19.00 w naszej świątyni św. Mikołaja i obejmować będą 5 kolejnych konferencji wygłaszanych przez kolejne  niedziele. Konferencję poprowadzi O. Władysław CHAIM. Prosimy aby na spotkania przynosić ze sobą Pismo św.

 5. W poniedziałek 22 maja, o godz. 18.00 w parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych.

 6. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 7. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie…

 

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2016R. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU