KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02.04.2017R. 

 

 1. V Niedziela Wielkiego Postu:

 • Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

 • Dzisiaj w  naszej świątyni będzie miało miejsce uroczyste Nawiedzenie Krzyża Wielkopiątkowego               św. Jana Pawła II papieskiego. Rozpocznie się mszą świętą sprawowana przez Ks. Bpa. Mariusza Leszczyńskiego o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i na dobę czuwania przed Wielkopiątkowym Krzyżem św. Jana Pawła II. Szczególnie zapraszamy na godz. 21.30. Będziemy wspólnie trwać na modlitwie przed krzyżem, dziękując Bogu za dar św. Jana Pawła II dokładnie w 12 rocznicę jego śmierci. Program doby czuwania znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej   w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę WP. po mszy św. o godz. 14.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1800.

 

 1. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na wszystkich mszach świętych odbędzie się poświęcenie palm. Natomiast na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja z palmami. W tym dniu odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży  w wymiarze diecezjalnym. Rozpocznie się procesją młodych z parafii św. Michała do katedry zamojskiej gdzie o 16.00 zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Mariana Rojka.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: Pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą św. poranną  i wieczorną.    

 

 1. Piękną tradycją naszej wspólnoty  jest troska o przygotowanie i wystrój Grobu Pańskiego. Dlatego prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony obok wejścia do kościoła, lub w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zapraszamy bardzo serdecznie do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Caritasu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.   

 

 1. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie… 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

02 kwietnia 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się