KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

I Niedziela ADWENTU - 29.11.2020r. 

W I niedzielę Adwentu zgromadzeni wokół stołów Słowa i Eucharystii pragniemy posilać się darami, jakie         ofiaruje nam Ten, który przyjdzie, aby zbawić lud swój. Rozpoczynając nowy rok duszpasterski Kościół stawia nam przed oczami obraz, który dotyczy całego naszego życia, a mianowicie obraz Sądu Ostatecznego, gdy Pan powtórnie przyjdzie. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w kościele w Polsce  program duszpasterski pod hasłem: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”. W tym roku myślą przewodnią będą słowa: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”

 

  1. Jutro przypada święto świętego Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra. W tym dniu swoje imieniny obchodzi O. Andrzej ZALEWSKI proboszcz franciszkańskiej parafii, oraz pan Andrzej GRESZTA nasz organista. Czcigodnym solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w modlitwach Dobremu Bogu. 

 

  1. W najbliższą II Niedzielę Adwentu przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie u nas Rekolekcji Adwentowych. Skupimy się jedynie na dobrym przeżywaniu uroczystości odpustowej w naszym Kościele. Uroczystej mszy św. odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi O. Janusz SOK Prowincjał Warszawskie Prowincji Redemptorystów, który również będzie głosił homilie na pozostałych mszach św.    

 

  1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. „RORATNIĄ”. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, zapraszamy bardzo serdecznie. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień.

 

  1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 

  1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy – pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od 10.00 - 12.30 i od 16.00 do 18.00.  

 

  1. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 11 grudnia o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństwa Nowenny i środowej wieczornej mszy.   

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

03 grudnia 2020
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się