KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

I Niedziela Adwentu 01.12.2019 rok 
 1. W I niedzielę Adwentu zgromadzeni wokół stołów Słowa i Eucharystii pragniemy posilać się darami, jakie ofiaruje nam Ten, który przyjdzie, aby zbawić lud swój. Rozpoczynając nowy rok duszpasterski Kościół stawia nam przed oczami obraz, który dotyczy całego naszego życia, a mianowicie obraz Sądu Ostatecznego, gdy Pan powtórnie przyjdzie. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w kościele w Polsce  program duszpasterski pod hasłem: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”. W tym roku myślą przewodnią będą słowa: „WIELKA TAJEMNICA  WIARY”
 • Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różnica.

 

 1. W tym tygodniu od 4 grudnia rozpoczniemy w naszej świątyni REKOLEKCJE ADWENTOWE, które zakończymy w środę 6 grudnia. W tym roku przeprowadzi je Poprowadzi je O. Sylwester CABAŁA  Redemptorysta z naszego Domu Zakonnego w Bardzie Śląskim i Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Rekolekcje te mają nas przygotować do godnego przeżywania czasu Adwentu,  ale w szczególności do Uroczystości ku czci św. Mikołaja, który jest patronem naszej świątyni. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Gorąco zapraszamy do udziału w tym świętym czasie adwentowego skupienia, refleksji, modlitwy i nawrócenia. 

 

 1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. „RORATNIĄ”. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, zapraszamy bardzo serdecznie. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień.

 

 1. W piątek 6 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja.  Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Uroczystej mszy św. odpustowej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie. O. Sylwester CABAŁA.. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i radowania się z okazji imienin naszej świątyni i naszej wspólnoty gromadzącej tu się na modlitwie.

 

 1. W najbliższą II Niedzielę Adwentu -  8 grudnia  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Również to  - Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek na fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie.”

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 

 1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy – pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa 6 grudnia w ramach spowiedzi rekolekcyjnej od 10 -12.30 i od 16.00 do 18.00.  7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego.

 

 1. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 13 grudnia o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 

 1. Wraz z rozpoczęciem Adwentu przy naszym Domu Redemptorystów rozpoczyna swoją działalność OAZA ROZMOWY. Zachęcamy szczególnie młodych ludzi poszukujących pomocy w różnych trudnościach. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. 

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

02 grudnia 2019
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się