17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
02 grudnia 2018
 1. W I niedzielę Adwentu zgromadzeni wokół stołów Słowa i Eucharystii pragniemy posilać się darami, jakie ofiaruje nam Ten, który przyjdzie, aby zbawić lud swój. Rozpoczynając nowy rok duszpasterski Kościół stawia nam przed oczami obraz, który dotyczy całego naszego życia, a mianowicie obraz Sądu Ostatecznego, gdy Pan powtórnie przyjdzie. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w kościele w Polsce dwuletni program duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość …”. W tym roku kontynuujemy odkrywanie Osoby i dary Ducha Świętego. Myślą przewodnią będą słowa: „W mocy Ducha Bożego”
 • Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różnica.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej świątyni REKOLEKCJE ADWENTOWE, które zakończymy w środę 6 grudnia. W tym roku przeprowadzi je Poprowadzi je O. Jacek DEMBEK Wykładowca filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Rekolekcje te mają nas przygotować do godnego przeżywania czasu Adwentu,  ale w szczególności do Uroczystości ku czci św. Mikołaja, który jest patronem naszej świątyni. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Gorąco zapraszamy do udziału w tym świętym czasie adwentowego skupienia, refleksji, modlitwy i nawrócenia. 

 

 1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. „RORATNIĄ”. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, zapraszamy bardzo serdecznie. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień.

 

 1. W środę 6 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja.  Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Uroczystej mszy św. odpustowej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie. O. Jacek DEMBEK. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i radowania się z okazji imienin naszej świątyni i naszej wspólnoty gromadzącej tu się na modlitwie.

 

 1. W sobotę  8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Od godz.12.00 – 13.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Łaski, które jest obchodzone tylko w Uroczystość NPNMP.

 

 1. W najbliższą II Niedzielę Adwentu -  9 grudnia  - Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek na fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie.”

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 

 1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy – pierwszy czwartek miesiąca, oraz pierwszy piątek miesiąca .W tym też dniu 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego.

 

 1. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 14 grudnia o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństwa Nowenny i środowej wieczornej mszy.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU