17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
05 stycznia 2020

 

 1. II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

 • Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Boga.
 • Po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Dzisiaj w kościołach w których posługują Redemptoryści wspomina się św. Jana NEUMANA biskupa Redemptorysty.
 1. Jutro 6 stycznia   - przypada  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W uroczystość tę Kościół dziękuje Bogu za dar wiary, która stała się i wciąż staje się udziałem tylu ludzi, ludów i narodów. Świadkami tego daru, jego nosicielami jednymi z pierwszych byli trzej Mędrcy ze wschodu, którzy przybyli do stajenki, do Betlejem. Znajduje w nich swój przejrzysty wyraz wiara jako wewnętrzne otwarcie człowieka, jako odpowiedź na światło, na Epifanię – Objawienie Boga. Dziękując Bogu za dar wiary równocześnie dziękujemy za światło i za dar otwarcia naszego ducha na światło Boże.  Msze św. w tym dniu odprawimy o godz.  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 14.00 i 20.00. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom (Christus mantionem benedicat).  Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 2. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zaprasza wszystkich mieszkańców i parafian Dekanatu Zamość do wzięcia udziału w Orszaku w piątek, 6 stycznia 2020 r. Rozpocznie się on Mszą św. w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.30. Szczegóły na plakacie.

 3.  W najbliższą Niedzielę 12 Stycznia:

 • przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?
 • O godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji papieża Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Po mszy św. spotkanie.
 • Zapraszamy bardzo serdecznie na  wspólne kolędowania z zespołem ACANTUS przed mszą św. o godz. 19.45 i podczas mszy św. o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700
 2. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 10 stycznia 2020r.  o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.
 3. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.
 4. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców, przyjaciół szczególnie   polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

            Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Boże

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.2020 ROK

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU