17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
20 stycznia 2022

1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego:

  • W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.
  • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza dziś na mszę św. za Ojczyznę dziś 16 stycznia o godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Wcześniej bo o 15.30 wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.

 

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt. 2, 2).. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

 

3. W środę 19 stycznia swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. Pamiętajmy o drogim nam solenizancie w naszych osobistych modlitwach.

 

4. W najbliższą Niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Słowa Bożego. Została ustanowiona 30 września 2019 r. Listem apostolskim w formie motu proprio papieża Franciszka „Aperuit illis” i wyznaczona na III Niedzielę okresu zwykłego w ciągu roku (pierwsza Niedziela Słowa Bożego była obchodzona 26 stycznia 2020 r.). Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

5. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

  • W poniedziałek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Sercanek.
  • 21 I – św. Agnieszka, która, według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia; opiewana w hymnach i traktatach św. Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa. W tym dniu obchodzimy Dzień Babci.

 

6. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Polecamy Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i naszego Domu Zakonnego Redemptorystów. Dziękujemy szczególnie na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 2300 zł. Bóg Zapłać.

 

      8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół

      szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

II Niedziela Zwykła - 16.01.2022r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU