17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
16 grudnia 2019

 

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Od dziś wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym.

 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza dziś na Msze św. w intencji Ojczyzny na godz. 17.00 do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy różańcowy marsz pokutny ulicami Zamościa
 • Od poniedziałku, 16 grudnia, rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!  
 1. Wiemy, że radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa uczy nas Maryja. Dlatego w Adwencie gromadzimy się na RORATACH, które w naszej świątyni odprawiane są każdego dnia powszedniego godz. 7.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich na te nabożeństwa  z lampionami.
 2. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 3. W najbliższą niedzielę 22 grudnia odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu 13 Wigilia „BĄDŻMY WSZYSCY RAZEM” dla wszystkich mieszkańców: starszych i młodszych, biednych i bogatych, samotnych i w rodzinach. O godz. 15.00 wspólne kolędowanie,                 o 16.00 Ksiądz Biskup Marian Rojek rozpocznie spotkanie wigilijne modlitwą, wysłuchamy Ewangelii i przełamiemy się opłatkiem. Organizatorzy poczęstują wszystkich pysznymi świątecznymi potrawami.

 4. Pamiętajmy w modlitwie w czas Adwentu o rekolekcjonistach, spowiednikach i osobach odprawiających rekolekcje, szczególnie o naszych Ojcach Redemptorystach prowadzących w tym tygodniu rekolekcje adwentowe.

 5. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Szczególnie za ofiary zebrane na tacę na ogrzewanie naszego kościoła.

 6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

   

  Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

  Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

III Niedziela Adwentu 15.12.2019 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU