17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
22 grudnia 2023

 

 

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości Gaudete” (szaty różowe), ponieważ Pan jest blisko Dobiegamy połowy Adwentu. Wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.

  •  Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza dziś na Msze św. w intencji Ojczyzny na godz. 17.00 do Kościoła św. Katarzyny. Wcześniej o 15.30 marsz różańcowy ulicami Zamościa.

 

2. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Czwartą, a więc ostatnią niedzielę Adwentu Ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 14.00. Jest to również to dzień Wigilii dlatego nie będzie mszy św. o godz. 20.oo Na godz. 22.00 bowiem zapraszamy na pasterkę

W tym dniu możliwość spowiedzi św. od godz. 8.00 do 14.00.

 

3. Od 17 grudnia rozpoczniemy II etap adwentowego czuwania Nowenną do Dzieciątka Jezus,

 

4. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. „RORATNIĄ. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 8.00, zapraszamy bardzo serdecznie. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień.

 

5. We wtorek wyjątkowo o godz. 17.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Polecamy Bogu te problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700

 

6. Spowiedź św. przedświąteczna w naszym kościele:

W Sobotę 23 grudnia od 8.00 17.30,

oraz w Niedzielę 24 grudnia od 8.00 14.00.

 

8. Pamiętajmy w modlitwie w czas Adwentu o rekolekcjonistach, spowiednikach i osobach odprawiających rekolekcje, szczególnie o naszych Ojcach Redemptorystach prowadzących w tym tygodniu rekolekcje adwentowe.

 

9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Szczególnie za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę  na tacę na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy 1000 zł.

 

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

                                              Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

III Niedziela Adwentu 17.12.2023r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU