24 grudnia 2023
1. IV Adwentu Niedziela IV Niedziela Adwentu: Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy
22 grudnia 2023
1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete” (szaty różowe), ponieważ Pan jest blisko Dobiegamy połowy Adwentu. Wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
29 października 2023
1. XXX Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego: - Dziś w kościołach, w których data poświęcenia jest nieznana, wyrażamy Bogu wdzięczność za ten Dom modlitwy,
22 grudnia 2023

 

 

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości Gaudete” (szaty różowe), ponieważ Pan jest blisko Dobiegamy połowy Adwentu. Wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.

  •  Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza dziś na Msze św. w intencji Ojczyzny na godz. 17.00 do Kościoła św. Katarzyny. Wcześniej o 15.30 marsz różańcowy ulicami Zamościa.

 

2. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Czwartą, a więc ostatnią niedzielę Adwentu Ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 14.00. Jest to również to dzień Wigilii dlatego nie będzie mszy św. o godz. 20.oo Na godz. 22.00 bowiem zapraszamy na pasterkę

W tym dniu możliwość spowiedzi św. od godz. 8.00 do 14.00.

 

3. Od 17 grudnia rozpoczniemy II etap adwentowego czuwania Nowenną do Dzieciątka Jezus,

 

4. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. „RORATNIĄ. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 8.00, zapraszamy bardzo serdecznie. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień.

 

5. We wtorek wyjątkowo o godz. 17.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Polecamy Bogu te problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700

 

6. Spowiedź św. przedświąteczna w naszym kościele:

W Sobotę 23 grudnia od 8.00 17.30,

oraz w Niedzielę 24 grudnia od 8.00 14.00.

 

8. Pamiętajmy w modlitwie w czas Adwentu o rekolekcjonistach, spowiednikach i osobach odprawiających rekolekcje, szczególnie o naszych Ojcach Redemptorystach prowadzących w tym tygodniu rekolekcje adwentowe.

 

9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Szczególnie za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę  na tacę na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy 1000 zł.

 

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

                                              Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

III Niedziela Adwentu 17.12.2023r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU