17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
04 marca 2018

 

 1. III Niedziela Wielkiego Postu:
 • Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Patronem dnia dzisiejszego jest Św. Kazimierz Królewicz. To gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Swoje imieniny dziś obchodzi                      O. Kazimierz Mikulski, któremu składamy serdecznie życzenia i polecamy Go Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej  w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę WP. po mszy św. o godz. 14.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. We wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700
 3. 8 Marca w parafii Wojskowej w Zamościu odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Św. Jana Bożego. Uroczysta msza św. odpustowa o godz. 17.00 na którą serdecznie zaprasza Ks. płk. Bogusław Romankiewicz.

 4. W czwartek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 5. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 9 marca o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.  Przed mszą św. odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzonej przez O. Franciszkanów.

 6. Zapraszamy na "KONCERT PASYJNY Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu", który zostanie zaprezentowany w Kościele MB Królowej Polski w Zamościu, w najbliższa sobotę, 10 III 2018 r.             o godz. 16.00, w ramach trasy projektu 14 KATEDR. Udział w wydarzeniu biorą - uznany aktor teatralny i filmowy JERZY ZELNIK oraz muzycy z Orkiestry Kameralnej Baltic Neopolis. Wstęp wolny.

 7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie na ogrzewanie kościoła. 

 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU