24 grudnia 2023
1. IV Adwentu Niedziela IV Niedziela Adwentu: Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy
22 grudnia 2023
1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete” (szaty różowe), ponieważ Pan jest blisko Dobiegamy połowy Adwentu. Wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
29 października 2023
1. XXX Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego: - Dziś w kościołach, w których data poświęcenia jest nieznana, wyrażamy Bogu wdzięczność za ten Dom modlitwy,
24 grudnia 2023

1. IV Adwentu Niedziela IV Niedziela Adwentu: Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę.

 

2. Dziś - dzień Wigilii. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się  nadać temu spotkaniu religijny charakter. Odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Na godz. 22.00 zapraszamy na pasterkę.

 

3. W poniedziałek 25 grudnia obchodzimy radosną Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 11.00, 14.00, 20.00., we wtorek 26 grudnia II dzień świąt święto św. Szczepana męczennika. Msze św. w tych dniach odprawiamy wg porządku niedzielnego o godz. 8.00, 11.00, 14.00, 20.00.

 

4. W II dzień świąt Bożego Narodzenia zapraszamy już tradycyjnie na wspólne kolędowania i koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej gminy Zamość, pod batutą naszego organisty pana kapitana Andrzeja Greszty na mszy św. o godz. 11.00.

 

5. We wtorek po mszy św. o godz. 11.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700

 

6. W tym roku Święto Świętej Rodziny z Nazaretu obchodzić będziemy w II Niedzielę po Bożym Narodzeniu 31 grudnia. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami. Na mszy św. o godz. 11.00 odprawimy intencję Jubilatów obchodzących w tym roku swoje okrągłe Jubileusze Małżeńskie.

 

7. W niedziele 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2023. Podczas każdej mszy św. niedzielnej będziemy Bogu dziękować  za ten mijający czas Starego Roku. Jak co roku o godz. 24.00 odprawiona będzie Pasterka Noworoczna poprzedzona Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 23.00 . Serdecznie Zapraszamy.

 

8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców zostanie odprawiona msza św.  na pasterce o godz. 22.00.

 

 9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

                                           Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

IV Niedziela ADWENTU 24.12.2023r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU