17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
31 grudnia 2017

 

 1. Niedziela Świętej Rodziny:

 • W ostatnim dniu oktawy świąt Narodzenia Pańskiego wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 • Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.00 odprawimy mszę św. w intencji Jubilatów obchodzących w tym roku swoje okrągłe Jubileusze Małżeńskie, razem z nimi odnawiać przeczenia małżeńskie

 • Jednocześnie dzisiejszą Niedzielą – kończymy rok kalendarzowy 2017. Na wszystkich mszach św. chcemy Bogu dziękować  za ten mijający czas Starego Roku. Jak co roku o godz. 24.00 odprawiona będzie Pasterka Noworoczna poprzedzona Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 23.00 . Serdecznie Zapraszamy.

 1. 1 stycznia 2018r. w poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00, 14.00 i 20.00.

 2. Sobota 6 stycznia   - to  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W uroczystość tę Kościół dziękuje Bogu za dar wiary, która stała się i wciąż staje się udziałem tylu ludzi, ludów i narodów. Świadkami tego daru, jego nosicielami jednymi z pierwszych byli trzej Mędrcy ze wschodu, którzy przybyli do stajenki, do Betlejem. Bogu za dar wiary równocześnie dziękujemy za światło i za dar otwarcia naszego ducha na światło Boże.  Msze św. w tym dniu odprawimy o godz.  8.00, 11.00, 14.00 i 20.00Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom (Christus mantionem benedicat).  Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 3. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zaprasza wszystkich mieszkańców i parafian Dekanatu Zamość do wzięcia udziału w Orszaku w piątek, 6 stycznia 2018 r. Rozpocznie się on Mszą św. w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.30. Szczegóły na plakacie

 4. W najbliższy wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

 5. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700.  

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. W pierwszy piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed mszą św. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

 7. W przyszłą niedzielę 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. Po mszy św. godz. 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  

 8.  Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2017 ROK

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU