KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

Niedziela Palmowa 28.03.2021r. 

1. VI Niedziela Wielkiego Postu – Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze grzechy  po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

  • Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. 

 

2. Rozpoczynają się dziś Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do Wielkiego Wtorku. W tym roku rekolekcje poprowadzi O. Andrzej MAKOWSKI CSsR misjonarz z naszego Domu Zakonnego w Lublinie. Program Rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.  Poniedziałek i Wtorek spotkania rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają na święta z zagranicy oraz tych, którzy nie skorzystali z rekolekcji we własnych parafiach.

 

  1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy trzy dni święte tzw. Triduum Paschalne. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Sakramentu Eucharystii, jest też dniem wdzięczności za ustanowienie sakramentu Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Katedrze Zamojskiej odbędzie się msza św. „Krzyżma” której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marian Rojek.  O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy św. w procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy Adoracji tzw. „Ciemnicy” gdzie będziemy adorować Chrystusa do godz. 21.00. Mszy św. porannej w tym dniu nie będzie!!!

 

  1. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu nie odprawia się mszy św.  Przez cały dzień od godz. 7.00 adorujemy Chrystusa w kaplicy adoracji. O godz. 10.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, natomiast o godz. 15.00 na Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Adoracji Krzyża Świętego, która zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będziemy adorować Chrystusa do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły dla wiernych między 18. a rozpoczęciem 60 roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

  1. W Wielką Sobotę cały Kościół trwa na adoracji Chrystusa w grobie i tęsknym oczekiwaniu Jego Zmartwychwstania. Naszą adorację rozpoczniemy o godz. 7.00. Od godz. 8.00 – 14.00 co 15 minut będziemy święcić pokarmy na wielkanocny stół. W sobotni wieczór o godz. 20.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Liturgii Wigilii Paschalnej, którą zakończymy uroczystą Procesja Rezurekcyjną. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy aby na tę liturgie przynieść świece.

 

  1. Najbliższa Niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.  o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 20.00.

 

  1. Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony obok wejścia do kościoła.

 

  1. Spowiedź św. przedświąteczna w naszym kościele:  Wielki Czwartek od 14.00 – 17.30

Wielki Piątek od godz. 7.00 – 17.30, oraz w Wielką Sobotę od godz. 7.00 – 18.00.

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie… 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

28 marca 2021
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się