KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 04.06.2017R. 

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  • Dziś po mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.

 3. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

 4. Zapraszamy serdecznie na  nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 10.30.

 5. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. Tą niedzielą kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 6. W najbliższą niedziele  w parafii pow. Opatrzności Bożej odbędzie się Uroczystość Odpustowa. Kulminacją uroczystości będzie msza św. o godz. 12.00 w nowo budowanym kościele. Ks. proboszcz serdecznie zaprasza. 

 7. W środę Nieustanna Nowenna  z kazaniem nowennowym o godz. 700 i 1800.   

 8. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 9. Zapraszamy serdecznie na konferencje o modlitwie Księgą Psalmów, Dziś kolejne spotkanie o godz. 19.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Konferencję poprowadzi O. Władysław CHAIM. Prosimy aby na spotkania przynosić ze sobą Pismo św.

 10. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniach od 08 - 09 lipca 2017r. Koszt 130 zł. w tym nocleg. Zapisy na furcie klasztoru Redemptorystów i w sklepiku Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy.

 11. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do  skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 12. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie  

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

04 czerwca 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się