KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018R. 

 

 1. V Niedziela Wielkiego Postu:
 • Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza dziś na mszę św. za Ojczyznę  na  godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę WP. po mszy św. o godz. 14.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. We wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty  który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700 .
 3. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na wszystkich mszach świętych odbędzie się poświęcenie palm. Natomiast na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja z palmami. W tym dniu 25 marca odbędzie się w Lubaczowie Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym, a dla naszej diecezji zakończy się świętowanie Jubileuszu 25-lecia diecezji. Jesteśmy zaproszeni wszyscy na te uroczystości.

 4. Jutro w poniedziałek, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

 5. Od 25 marca tj. od Niedzieli Palmowej rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do Wielkiej Środy. W tym roku rekolekcje poprowadzi O. Arkadiusz BUSZKA CSsR misjonarz z naszego Domu Zakonnego w Lublinie. Program Rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają na święta z zagranicy oraz tych, którzy nie skorzystali z rekolekcji we własnych parafiach. 

 6. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.  Taca z najbliżej Niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego Kościoła.

 7. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi Serdecznie zapraszają na kiermasz stroików wielkanocnych wykonanych na terapii zajęciowej w DPS w Zamościu w najbliższą niedziele po mszach świętych. 

 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie  polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie… 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

18 marca 2018
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się