17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
25 marca 2018

 

 • VI Niedziela Wielkiego Postu – Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze grzechy  po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
 • Dzisiaj odbędzie się w Lubaczowie Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym, a dla naszej diecezji uroczystości, które zakończą się świętowanie Jubileuszu 25-lecia diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 • Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. 

 

 1. Od 25 marca tj. od Niedzieli Palmowej rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do Wielkiej Środy. W tym roku rekolekcje poprowadzi O. Arkadiusz BUSZKA CSsR misjonarz z naszego Domu Zakonnego w Lublinie. Program Rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają na święta z zagranicy oraz tych, którzy nie skorzystali z rekolekcji we własnych parafiach.

 

 1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy trzy dni święte tzw. Triduum Paschalne. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Sakramentu Eucharystii, jest też dniem wdzięczności za ustanowienie sakramentu Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Katedrze Zamojskiej odbędzie się msza św. „Krzyżma” której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marian Rojek.  O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy św. w procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy Adoracji tzw. „Ciemnicy” gdzie będziemy adorować Chrystusa do godz. 22.00. Mszy św. porannej w tym dniu nie będzie!!!

 

 1. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu nie odprawia się mszy św.  Przez cały dzień od godz. 7.00 adorujemy Chrystusa w kaplicy adoracji. O godz. 10.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, natomiast o godz. 15.00 na Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Adoracji Krzyża Świętego, która zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będziemy adorować Chrystusa do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły dla wiernych między 18. a rozpoczęciem 60 roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. W Wielką Sobotę cały Kościół trwa na adoracji Chrystusa w grobie i tęsknym oczekiwaniu Jego Zmartwychwstania. Naszą adorację rozpoczniemy o godz. 7.00. Od godz. 8.00 – 14.00 co 15 minut będziemy święcić pokarmy na wielkanocny stół. W sobotni wieczór o godz. 20.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Liturgii Wigilii Paschalnej, którą zakończymy uroczystą Procesja Rezurekcyjną. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy aby na tę liturgie przynieść świece.

 

 1. Najbliższa Niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.  o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 20.00.

 

 1. Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony obok wejścia do kościoła.

 

 1. Spowiedź św. przedświąteczna w naszym kościele:  Wielki Czwartek od 14.00 – 17.30

Wielki Piątek od godz. 7.00 – 17.30, oraz w Wielką Sobotę od godz. 7.00 – 18.00.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie… 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA 25.03.2018

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU