17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
03 marca 2019

 

 1. VIII Niedziela w ciągu roku Liturgicznego:
 • Dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, oraz za uzależnionych i ich rodziny.
 • Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.00.  Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  W tym dniu Nowenna Nieustanna po mszy św. porannej i wieczorem o godz. 7.00 i 17.00. Również w tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek od godz. 16.30 i Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 14.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 4. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

 5. Jutro przeżywać będziemy święto Św. Kazimierza Królewicza. To gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Swoje imieniny w tym dniu  obchodzi O. Kazimierz Mikulski, któremu składamy serdecznie życzenia i polecamy Go Dobremu Bogu w naszych modlitwach.

 6. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 8 marca o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.  Przed mszą św. odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzonej przez O. Franciszkanów.

 7.  Zapraszamy bardzo serdecznie w czasie Wielkiego postu na Niedziele Rekolekcje wielkopostne, które odbywać się będą w wieczory niedzielne o godz. 19.00. Będą wówczas głoszone rozważania rekolekcyjne na temat ostatnich dni ziemskiego życia Jezusa, tajemnic, Jego odkupieńczej męki i śmierci. Spotkania te poprowadzi O. Władysław Chajm. Pierwsze spotkanie w najbliższa niedziele 10 marca.

 8. W piątek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie  Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie na ogrzewanie kościoła. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

 10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych

         w  tej  mszy  św. ….Wieczne odpoczywanie…

   

  Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

VIII NIEDZIELA ROKU 03.03.2019

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU