17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
18 czerwca 2017

 

 1. XI Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 • Dzisiaj 18 czerwca o godz. 12.00 w parafii pw. Św. Brata Alberta w Zamościu odbędą się uroczystości  odpustowe ku czci św. Brata Alberta. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.
 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza dziś na mszę św. za Ojczyznę  na  godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.

 

 1. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 2. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna Uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.
 3. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 10.30.
 4. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Składamy serdeczne Bóg Zapłać pracownikom klasztoru i kościoła, oraz wszystkim, którzy pracowali przy budowie ołtarza na uroczystość Bożego Ciała, za wszystkie ofiary złożone na kwiaty, oraz za ofiary które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.  
 6. Zapraszamy serdecznie na konferencje o modlitwie Księgą Psalmów, Dziś kolejne spotkanie o godz. 19.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Konferencję poprowadzi O. Władysław CHAIM. Prosimy aby na spotkania przynosić ze sobą Pismo św.

 7. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniach od 08 - 09 lipca 2017r. Koszt 130 zł. w tym nocleg. Zapisy na furcie klasztoru Redemptorystów i w sklepiku Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy.

 8. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

XI NIEDZIELA ROKU 18. 06. 2017R.

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU