KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

XII NIEDZIELA ROKU 25. 06. 2017R.

 

 1. XII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

 • Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. W naszej świątyni nabożeństwo o godz. 17.30.

 1. We wtorek przypada Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To szczególny dzień dla nas Redemptorystów i dla tych parafii i wspólnot, które prowadzą Redemptoryści. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

 2. W najbliższym tygodniu w środę 28 czerwca w kalendarzu Liturgicznym przypada wspomnienie Św. Ireneusza biskupa.

 3. W czwartek 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich apostolska działalność, tak ofiarna, że nie wahali się oddać życia za Jezusa, doprowadziła ich do Rzymu, który przez to stał się centrum chrześcijaństwa. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 11.00 i o 18.00 wieczorem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie solenizantów W ich uroczystość przeprowadza się zbiórkę pieniędzy, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do rozdziału przez Stolicę Apostolską na potrzeby charytatywne. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

 4. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1800

 5. Dla nas Redemptorystów czerwiec to też czas przenosin i podejmowanie nowych prac i nowych wyzwań. Z naszej wspólnoty zamojskiej do Zakopanego odchodzi O. Wojciech Idziak. Chcemy Ojcu Wojtkowi serdecznie podziękować za wiele dobra czynionego dla naszej wspólnoty Redemptorystów, jak dla  naszego kościoła i ludzi tu modlących się. Dlatego serdecznie zapraszamy na mszę św. w najbliższą środę o godz. 18.00, abyśmy mogli O. Wojtkowi wyrazić naszą wdzięczność. Do naszej Domu Zakonnego zostali skierowani O. Kazimierz Mikulski i O. Grzegorz Jaroszewski, których powitamy w późniejszym czasie.

 6. W niedzielę 2 lipca rozpoczynają się Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Matki Boże w Krasnobrodzie, głównym sanktuarium nasze diecezji.  Program odpustu umieszczony jest na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

 7. Rozpoczął się czas wakacji. Czas zasłużonego wypoczynku dla dzieci, młodzieży. Pamiętajmy o tym, że nie może być to czas wolny od Boga, niedzielnej Eucharystii, modlitwy. Pamiętajmy o tym wszystkim co przybliża do Boga, pogłębia naszą wiarę, wiarę naszych dzieci. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

 8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 9. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

25 czerwca 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się