17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
01 lipca 2021
 1. XIII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To szczególny dzień dla nas Redemptorystów i dla tych parafii i wspólnot, które prowadzą Redemptoryści. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
 • Dzisiaj swoje imieniny obchodzi O. dr Władysław Chajm – redemptorysta i egzorcysta diecezjalny. O. Władysławowi składamy serdeczne życzenia, prosząc Dobrego Boga o obite dla niego łaski i zdrowie za wstawiennictwem MBNP.

 

 1. W najbliższym tygodniu w liturgicznym kalendarzu wspominamy.
 • 3 VII − św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów;

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Pierwszopiątkowa spowiedzi świętej od 10.00 – 12.00 i pół godziny przed mszą św.

 

 1. W wtorek 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich apostolska działalność, tak ofiarna, że nie wahali się oddać życia za Jezusa, doprowadziła ich do Rzymu, który przez to stał się centrum chrześcijaństwa. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 9.00,  15.30 i o 17.00 wieczorem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie solenizantów W ich uroczystość przeprowadza się zbiórkę pieniędzy, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do rozdziału przez Stolicę Apostolską na potrzeby charytatywne. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

 

 1. W niedziele, 4 lipca, przypada 23. rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego. Polecamy ks. Biskupa Dobremu Bogu w naszych osobistych modlitwach.

 

 1. We wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Czas zasłużonego wypoczynku dla dzieci, młodzieży. Pamiętajmy o tym, że nie może być to czas wolny od Boga, niedzielnej Eucharystii, modlitwy. Pamiętajmy o tym wszystkim co przybliża do Boga, pogłębia naszą wiarę, wiarę naszych dzieci. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

 

 1. W czwartek  2 lipca rozpoczynają się Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Matki Boże w Krasnobrodzie, głównym sanktuarium nasze diecezji.

 

 1. Najbliższy tydzień jest ostatnim tygodniem w którym sprawujemy msze św.  i nabożeństwa. Przed rozpoczynającym się remontem wnętrza naszego kościoła. W sobotę 3 lipca po mszy św. wieczornej, której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marian ROJEK w procesji zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do odnowionej świątyni O. Franciszkanów. Tam też przez najbliższe 5 miesięcy będziemy sprawować jak Redemptoryści msze św. i nabożeństwa. Porządek mszy św. w tygodniu jak i w niedziele pozostaje bez zmian, z wyjątkiem mszy św. o godz. 14.30 w niedzielę sprawowanej wspólnie z O. Franciszkanami.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Szczególnie za ofiary na remont naszego Kościoła.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie

 

                                                                          Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

                                                                  i Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU