17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
05 lipca 2021

 

 1. XIV Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego. 

  • Pierwsza niedziela lipcowa, XIV w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  • Od dzisiaj msze św. odprawiane przez Redemptorystów w kościele św. Mikołaja, będę odprawiane o tych samych godzinach zarówno w ciągu tygodnia jak i w niedziele w kościele    O. Franciszkanów ze względu na prace renowacyjne i konserwatorskie. Taki stan rzeczy potrwa do 30 listopada.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce; W tym dniu przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.

 • 8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

 

 1. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 9 lipca o godz. 18.00 do kościoła O. franciszkanów. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów. 

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

              Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Czas zasłużonego wypoczynku dla dzieci, młodzieży. Pamiętajmy o tym, że nie może być to czas wolny od Boga, niedzielnej Eucharystii, modlitwy. Pamiętajmy o tym wszystkim co przybliża do Boga, pogłębia naszą wiarę, wiarę naszych dzieci. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. W najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na remont naszego kościoła.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie

 

                                                               Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła 04.07.2021r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU