KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20. 08. 2017R. 

 

 1. XX Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

 • Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

 

 1. Modlitwie Kościoła najbliższego tygodnia patronować będą:

 

 • W poniedziałek 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

 • We wtorek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej,

 • W czwartek, 24 sierpnia, święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;

 

 1. W sobotę, 26 sierpnia będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.  Msze św. w naszej świątyni w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

 2. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia tj. 27 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii. Jednocześnie już dziś ks. prałat proboszcz Katedry Zamojskiej zaprasza na doroczny odpust parafialny ku czci MB Opieki zwanej Odwachowską 8 września o godz. 12.00.

 3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc.

 4. We wtorek 22 sierpnia o godz. 18.00 w parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, po ludzku niemożliwych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych. Serdecznie zapraszamy.

 5. Tradycyjnie już miesiąc SIERPIEŃ jest miesiącem trzeźwości. Jak wiemy jest to czas powstrzymywania się od napojów alkoholowych, jak i też modlitwy w intencjach tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

 6. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 700 i  1800.

 7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół…Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

20 sierpnia 2017
20 stycznia 2022
1. II Niedziela w  ciągu Roku Liturgicznego: W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich.
20 stycznia 2022
  Uroczystość Chrztu Pańskiego: W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się
07 stycznia 2022
  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się