17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
22 października 2017

 

 

 1. XXIX Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

 • Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy gorące Bóg Zapłać

 • Na godz. 10.30 zapraszamy na  Nabożeństwo Różańcowe.

 1. W najbliższą Niedziele 29 października:

 • W kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

 • Za tydzień, w niedzielę taca przeznaczona na budownictwo sakralne.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym 28 X w sobotę obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Szymona Gorliwego i Judy Tadeusza, W „katalogu” Apostołów wymieniani jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

 2.  Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. W niedziele różaniec o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym. Przypominamy że za pobożnie odmówiony różaniec można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. W najbliższy wtorek na godz. 17.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli – Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcielibyśmy polecać Bogu te ważne sprawy i problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Nabożeństwo to połączymy z nabożeństwem Różańcowym.

 4. W środę: Nowenna Nieustanna o godz. 7.00 i 18.00 z kazaniem. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różnicowe

 5. Zbliża się miesiąc Listopad. Jak wiemy jest to szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem wtorku, środy i niedzieli ) będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 17.00. Można, więc zabierać już karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy jedynie w naszej modlitwie upatrują pomoc do pełnego swego zbawienia. Ofiary zebrane z okazji wypominek przeznaczone będą na remont naszego kościoła.

 6. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństwa Nowenny  Nieustannej i środowej wieczornej mszy.

 7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2017R. NIEDZIELA MISYJNA 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU