17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
24 września 2023

​​​​​

 1. XXV Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny.
 • Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
 • Dziś w parafii św. Michała Archanioła w Zamościu odbędzie się doroczny odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. O godz. 12.00 odprawiona będzie uroczysta suma odpustowa.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia widnieją wspomnienia:
 • 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju.
 • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał któż jak Bóg, Gabriel moc Boża, Rafał Bóg uzdrawia .
 • 30  IX św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 • 1 IX Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła.

 

 1. W najbliższą Niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym o którym Papież Franciszek powiedział, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. W naszym kościele , żaniec odprawiany będzie codziennie o godz. 16.30.  W niedzielę o 10.30. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700   

 

 1. Proponujemy i zapraszamy w sobotnie wieczory na spotkania na temat „ Małżeństwo z wizją czyli z głową i z sercem” służącym odświeżeniu, bądź naprawieniu relacji miłości z Bogiem i miedzy małżonkami w oparciu o biblijną wizję miłości małżeńskiej i nauczanie św. Jana Pawła II na temat teologii ciała kobiety i mężczyzny proponowaną przez małżeństwo Birgit i Corbina Gamsów, krótkie rozpoznanie aktualnych relacji w małżeństwie i rodzinie w celi ich polepszenia oraz wspólną modlitwę w intencji małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w Sali św. Klemensa w klasztorze  Redemptorystów w Zamościu w kolejne soboty począwszy od 30 września 2023r. o godz. 16.30. 

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie O. Stanisława Dutkę Redemptorystę, którego 8 rocznica śmierci przypada 1 października Wieczne odpoczywanie…            

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.09.2023r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU