17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
01 października 2017

 

 1. XXVII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Po każdej mszy św. dziś zbierana jest ofiara do puszek na działalność  Caritasu w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 • Dziś na godz. 10.30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia widnieją wspomnienia:
 • W środę  4 października  – św. Franciszek z Asyżu. Jest to jednocześnie Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00 i 18.00. Po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo końcowe relikwiami św. Franciszka. 
 • w czwartek 5 października – świętej Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego.
 • w sobotę 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.​​​​​​​
 1. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. W niedziele różaniec o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym o którym Papież Franciszek powiedział, „że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem”. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 2. W najbliższą XXVII Niedzielę 8 października:

 • W całej Polsce najbliższa Niedziela obchodzona jest jako XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją” Wzorem lat ubiegłych po wszystkich mszach św. zbierana będzie ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży. O tym mówi nam i do tego zachęca nas czytany dziś list Episkopatu Polski wydany z okazji Dnia papieskiego.
 • O godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja TV Trwam, pracowników duchownych i świeckich oraz ofiarodawców. Po mszy św. spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy.
 1. ​​​​​​​​​​​​​​W tym tygodniu przeżywać będziemy: 
 • 5 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;
 • 6 październikapierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni i okazja do spowiedzi św. od godz. 7.00 – 12.00, i po południu od 15.00 – 18.30.
 • 7 października – w pierwszą Sobotę Miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec Fatimski po Eucharystii o godz. 9.00. W sobotę uczcimy Maryję jako Matkę Bożą Różańcową.
 1. ​​​​​​​Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła.
 2. W Zamościu przy naszym kościele tworzy się grupa Ojca Matteo da Agnone, której celem jest modlitwa za kapłana w czasie jego posługi uwolnienia, uzdrowienia. Osoby chętne do włączenia się do tej grupy modlitewnej proszone są o kontakt z o. Władysławem Chaimem, w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 3. Od jutra w naszej świątyni msze święte i nabożeństwa odprawiać będą O. Franciszkanie. Dlatego msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Również spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kontynuowania w naszym kościele wg dotychczasowego planu.  

 4. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie O. Stanisława Dutkę – Redemptorystę, którego 2 rocznica śmierci przypada 1 października … Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01. 10. 2017R. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU