KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020r. 

 

 1. XXVII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Na godz. 10.30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.
 • Dzisiaj wspomnienie  – św. Franciszek z Asyżu. Jest to jednocześnie Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego.
 • Dziś po każdej mszy św. zbierana jest ofiara do puszek na działalność Caritasu                                   Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.  

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
 • W poniedziałek św. Faustyny Kowalskiej zakonnicy i dziewicy
 • W środę przeżywać będziemy Święto MB Różańcowej.
 • W sobotę – 10.10 – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci , który zwołał Sobór Watykański II;

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

  

 1. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 16.30. W sobotę różaniec o godz. 17.30 a w niedzielę 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym.

 

6.   W najbliższą XXVII Niedzielę 14 października:

 • W całej Polsce najbliższa Niedziela obchodzona jest jako XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” Wzorem lat ubiegłych po wszystkich mszach św. zbierana będzie ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży. O tym mówi nam i do tego zachęca nas czytany dziś list Episkopatu Polski wydany z okazji Dnia papieskiego.
 • O godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja TV Trwam, pracowników duchownych i świeckich oraz ofiarodawców.  

 

 1. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 9 października o  godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 

 1. W najbliższą niedzielę zapraszamy na katechezę z cyklu 6 katechez niedzielnych jak odpowiedź na pytania o moje miejsce w świecie i spełnieniu sensu życia. o godz. 15.15. Katechezy poprowadzi O. Władysław Chajm.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła.

               W najbliższą niedziele taca będzie przeznaczona w całości na remont naszej świątyni.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

08 października 2020
05 lipca 2021
XIV Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego.  Pierwsza niedziela lipcowa, XIV w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy
01 lipca 2021
XIII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego: Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To szczególny dzień dla nas Redemptorystów i dla tych parafii i
28 marca 2021
1. VI Niedziela Wielkiego Postu – Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do