O. Edward KOWALSKI – Emeryt, Misjonarz, spowiednik Sióstr Franciszkanek w Łabuniach.

Znamy z zamiłowania do wszystkiego co naturalne i  wytworzone w zgodzie z naturą. Usposobienia niezwykle radosnego… Talent w redagowaniu wszelkich wspomnień i kronik dotyczących  życia poszczególnych wspólnot. Podobnie jak ks. Klimuszko wykorzystuje wszelkie zioła i inne naturalne sposoby aby podratować zdrowie swoje i innych… Oczywiście w sprawach morskich niedościgniony…wszak wiele lat pracował na statkach  i innych obiektach poruszających  się po morzu…

O. Marek MIRUS – Przełożony Domu Zakonnego Redemptorystów

i Rektor Kościoła Rektoralnego św. Mikołaja w Zamościu. No cóż trudno coś napisać o sobie…tylko chyba to że usposobienie spokojne, serce pogodne…

i ceni sobie bardzo ludzi i przyjaciół, których Bóg postawił na mojej drodze…

 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

O. Władysław CHAJM CSsR – Misjonarz, Egzorcysta w diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej.

Psycholog z wykształcenia i powołania… Można powiedzieć że i liturgista dbający o zgodność i znaczenie gestów i znaków liturgicznych… szczególnie dbających o piękno sprawowania liturgii mszy św.

Mnóstwo dobra wynika z posługi czynnego Egzorcysty, ze sprawowanych mszy św. o uzdrowienie i uwolnienie od wszelkiego zła… czy też w ostaniem czasie z inicjatywy tzw. „ OAZY ROZMOWY” skierowanej ku tym którzy pogubieni W SWYM ŻYCIU  i którzy się „źle mają…”

O. Kazimierz MIKULSKI CSsR – Misjonarz… Znany w środowisku Zamojszczyzny. Wszak przez wiele lat, kiedy Redemptoryści mieli swoją parafie… był katechetą i przyjacielem dzieci i młodzieży tamtych czasów… Nierzadko dziś zapraszany na tzw. „Obiadki” w dowód znajomości, ale też sympatii i wdzięczności za dobro w tamtych czasach… Obecnie prowadzi rekolekcje parafialne i Misje Ludowe w wielu parafiach.

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU